Miejsca

Fryderyk Franciszek Chopin – najwybitniejszy polski kompozytor i pianista, urodził się we wsi Żelazowa Wola w powiecie Sochaczewskim, w 1810 roku.

Już pół roku po urodzeniu Fryderyka rodzina Chopinów przeniosła się do Warszawy, gdzie kompozytor spędził dzieciństwo i lata młodzieńcze, aż do momentu swojego wyjazdu z Polski w roku 1830. Obecnie przy ulicy Okólnik 1 w Warszawie znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina, w którym zgromadzono bogatą kolekcję eksponatów dotyczących zarówno życia jak i twórczości kompozytora.

W ramach pakietu turystycznego ChopinPASS, oferowany jest bezpośredni transport na trasie Warszawa – Żelazowa Wola – Warszawa oraz wstęp do Domu Urodzenia kompozytora w Żelazowej Woli oraz opcjonalnie wizyta w w zabytkowym kościele w Brochowie gdzie Fryderyk został ochrzczony 23 kwietnia 1810 roku. Zapraszamy również na wieczorny koncert „Time for Chopin” na Warszawskiej Starówce (w bocznym skrzydle Zamku Królewskiego).

Dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli Zabytkowy kościół w Brochowie Wieczorny koncert na Warszawskiej Starówce